A hónap képe Ebben a menüpontban az aktuális hónap egy-egy emlékezetes fotóját mutatom be. Vannak hónapok, amikor a természet annyi látnivalót kínál és akkora a bőség a különleges élményekben, hogy nem egyszerű feladat egy ilyen kép kiválasztása. A kiválasztás motivációjának rangsorában nálam első helyen a nem mindennapi élmény, a ritka pillanatok és ritka élőlények állnak. Ezt követő - de nem mellékes - szempont a kiváló fények, színek és a kép esztétikai értéke...
2018. június Egy eredményes rókagomba szedő túra végén érkeztem ki arra a rétre, ahol megpillantottam ezt a kisasszony szitakötőt. Nem álltam meg, hogy le ne fotozzam.
2018. május A monszunszerű esőzések után az áradtan hömpölygő Rába mindent birtokba vesz, ami az útjába kerül.
2018. április Hosszú téli álom után várja a vegetáció a Huszászi erdőben, hogy újra életre kelhessen.
2018. március Ezévi első kalandozásomat tettem a Huszászi-erdőben, amikor egy ragyogó napsütéses délutánon az erdei úton sétálva kb. 80 méterről megpillantottam ezt a zavartalanul legelésző szarvas csapatot. Én jobban meglepődtem a találkozáson, mint maguk a vadak. Sajnos egy kompakt fényképezőgép volt velem, ezert csak néhány kompromisszumos felvételt sikerült készítenem
2018. február A tél végéhez közeledve, amikor az Alpok szélén fekvő hegyekben kezdetét veszi az igazi hóolvadás, a Rába vizsszintje is jelentősen megemelkedik, víze erősen zavarossá válik. Éppen légifotókat készítettem erről, amikor ezt az óriási szívet megpillantottam a Rábában.
2018. január A fagyos ködös időben mindenre ráül a zúzmara és megdermeszti a tájat.
2017. december A Hársas patak feletti lombhullató fenyveseket is átszínezte a lassan beköszöntő télies időjárás.
2017. november A Lugosi patak völgye felett elterülő erdők látványos túra célpontok lehetnek az ősz folyamán is.
2017. október Ezt a fotót a kanyargó Rábáról kiválóan tiszta időben egy október végi naplemente során készítettem.
2017. szeptember A szezon első vargánya kereső túráján annyira megörültem ennek a 3 gyönyőrű példánynak, hogy egyből lefotóztam őket. Az már nem is hozott lázba, hogy amit találtam hazavihetem és vacsorára elfogyaszthatom.
2017. augusztus A Kondorfa közeli nagy réteken sétáltam, amikor megpillantottam ezt a türelmes boglárka lepkét, aki hagyta magát egészen közelről lefotózni.
2017. július A nagy nyári melegben ritkábban veszi az ember a fáradtságot, hogy járjon egyet a vidéken, pedig látnivaló ilyenkor is akad bőven. A figyelmemet ezúttal egy szép szimmetrikus kompozícióban elhelyezkedő terebélyes harangvirág csoport keltette fel.
2017. június Farkasfa közelében kalandoztam egyik kora este, mikor az elektromos vezeték sávja alatt a félig felnőtt aljnövényzetben két legelésző szarvasbikát pillantottam meg. A fényképezőgép kattanására egyből felfigyeltek.
2017. május Nemesmedves közelében túráztam, amikor az erdei út szélén megpillantottam egy élettelennek tűnő erdei sikót. Ahogy megközelítettem kiderült, hogy nagyon is él ő.
2017. április Télvégi kalandozásaim során keltette fel figyelmemet az a tény, hogy a Lahn patak mentén növő bokrokon és bozótokban milyen sok érdekes állatot - főként madarat - lehet megfigyelni. Ekkor határoztam el, hogy gyakrabban végigjárom tavasszal ezt a szakaszt, mivel sokkal több minden rejtőzik itt, mint azt távolról az ember gondolná. Éppen őzbakokat szerettem volna fotózni, amikor ragyogó napsütésben az előttem álló kökénybokron leszállt ez a citromsármány.
2017. március Már töb éve próbálkoztam a téli évszak végéhez közeledve azzal, hogy egy olyan természetes élőhelyet találjak, ahol február végén a tavasz első virágai szép környezetben nagy számban előfordulnak. Nem kevés eredménytelen kilométer után ebben az évben sikerült megtalálnom egy kiváló élőhelyet a Katafa és Döröske között ellterülő dombvonulat északi hátán. Ott készült ez a fotó a hóvirágokról.
2017. február Egy napsütéses februári délutánon a Lahn-patak mentén bóklásztam abban bízva, hogy a patak menti bokrokon esetleg sikerül egy érdekesebb, ritkán látható madarat megpillantanom. Így került lencsevégre ez a fenyőrigó.
2017. január Talán 25 éve nem volt példa olyan télre, amikor a Rába januárban a lassabb szakaszain teljes szélességében be tudott fagyni. 2017-ben ez nem kis örömünkre újra megtörtént. A kép egy gyorsabb folyású szakasznál készült naplementekor, ám a - kép fő apropójául szolgáló - vízben úszó hód éppen lemaradt a képről, mivel idejekorán észre vett és a víz alá bukott.
2016. december Egy decemberi délutánon a Lahn patak mentén sétálva 3 fős őz csapatot pillantottam meg 200 méter távolságban, akik felém tartottak. Egy nagyobb gazcsomó takarásának köszönhetően egészen 30 méter közelségig észrevétlen tudtam maradni előlük a jó szélben. Ekkor lett figyelmes az egyik bak a fényképezőgép kattogására.
2016. november Amikor a fák már lehullatták lombjukat és a táj felvette kopár téli arcát, az egyik legtermékenyebb természetfotós témát az etetők közelében történő madár fotózás kínálja. A képen egy tengelicet látunk.
2016. október A Huszászi-erdő felöltötte magára az ősz színeit ...
2016. szeptember Amint beköszönt az ősz egyre könnyebb lesz olajos magvakkal közelre csalogatni a madarakat. A képen egy csúszka került lencse végre...
2016. augusztus A csapadékos július végi időszakot követően így tündököl egy buján virágzó rét Szalafő határában...
2016. július Egy széleslábú szitakötö áll modellt nekem türelmesen a kukoricalevélen...
2016. június A Szegfenék holtágtól Szentgotthárd irányába tekintve még kikandikál a nap fénye az esőfüggöny alól...
2016. május A zavartalanul legelésző szarvastehén 5 perc után már megelégelte, hogy 40 méterről fotózom...
2016. április Virágzik a repce...
2016. március Amikor az első rügyek kipattannak a Ginkgo bilobán...
|